czwartek, 30 lipca 2015

#1 Sierpniowe nowości!

Czyli mojej nudy ciąg dalszy. Tak kontynuuję moje nudzenie się . Wybrałam dziś łatwy i przyjemny post. wiązał się on głównie z przeszperaniem tysiąca stron wydawnictw i wybrania najciekawszych tytułów.
Tak więc zapraszam  do głównie oglądania, a nie czytania też będzie dużo... A i o czym chcecie następny post?

1. Oddam ci słońce - Jandy Nelson


Tytuł: "Oddam ci słońce"
Autor: Jandy Nelson
Data wydania: 10 sierpnia
Wydawnictwo: Otwarte
Cena: 36.90 złJUDE
Czasem nawet najpiękniejszy świat, w którym wschody słońca trwają cały czas, nie może wynagrodzić doznanych krzywd.
Pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki. Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji, których skutki musi ponieść.
Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem...

NOAH
Czasem pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotów oddać za to cały świat. Nawet słońce.
Noah jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką. Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś, kim nigdy nie chciał być.
Kiedyś on i Jude, jego siostra bliźniaczka, byli nierozłączni…

2. Wyspa potępionych – Melissa de La Cruz

 
Tytuł:" Wyspa potępionych"
Autor:Melissa de La Cruz
Data wydania: 24 sierpnia
Wydawnictwo: Egmont
Cena: 29.90 złPrzed dwudziestu laty wszyscy złoczyńcy zostali wypędzeni z królestwa Auradonu na Wyspę Potępionych – mroczne, ponure miejsce strzeżone polem energii, które uniemożliwia im ucieczkę. Pozbawieni swych magicznych mocy, żyją teraz w odosobnieniu, zapomniani przez resztę świata.
Jednak w Zakazanej Twierdzy ukryte jest Smocze Oko – klucz do prawdziwego mroku i jedyna nadzieja złoczyńców na ucieczkę. Tylko najsprytniejszy, najbardziej nikczemny i najniegodziwszy łotr zdoła je znaleźć… Któż to będzie?
Podczas wyprawy po Smocze Oko potomkowie czarnych charakterów udowodnią, że łotrowskie pochodzenie o niczym nie przesądza, a bycie dobrym wcale nie jest takie złe.

3.  After 4. Bez siebie nie przetrwamy - Anna Todd

Tytuł:  After 4. Bez siebie nie przetrwamy
Autor: Anna Todd
Data wydania: 24 sierpnia
Wydawnictwo: Między słowami
Cena: 39.90 zł

 Wszystko się zmienia, gdy Hardin odkrywa coraz bardziej mroczną przeszłość swojej rodziny. To dla niego cios nie do zniesienia. W rozpaczy posuwa się do czegoś, czego Tessa nie jest w stanie mu wybaczyć. Dziewczyna zaczyna rozumieć, że chociaż kocha Hardina ponad wszystko, nie może z nim zostać.
Czy tak ma wyglądać koniec ich miłości? Czy Hardin będzie chciał zawalczyć o związek z Tessą, a przede wszystkim – o samego siebie?

 4.Piękna katastrofa - Jamie McGuire

 


Tytuł: "Piękna katastrofa"
Autor: Jamie McGuire
Data wydania: 5 sierpnia (wydanie II)
Wydawnictwo: Albatros
Cena: 34.90

 Opowieść o trudnej miłości i namiętności, pojawiających się na przekór zdrowemu rozsądkowi. Abby, dziewczyna z burzliwą przeszłością, pragnie stabilnej egzystencji. Travis z pozoru uosabia wszystko to, od czego planowała uciec – to pewny siebie, uczestniczący w nielegalnych walkach podrywacz, „zaliczający” kolejne dziewczyny. A jednak przyciąga ich do siebie niewytłumaczalna siła.

5. Źródło -J. D. HornTytuł: "Źródło"
Autor: J. D. Horn
Data wydania:  12 sierpnia
Wydawnictwo: Feeria Young
Cena: 37,90 zł


Pod południowym splendorem Savannah, pełnego dostojnych, starych drzew i historycznych budynków, biegną mroczne, magiczne korzenie miasta. Członkowie miejscowych klanów wiedźm za wszelką cenę starają się ochronić miasto przed niszczycielskimi siłami. Wiedzie w tym prym rodzina Taylorów – najpotężniejszych wiedźm Południa. Teraz kotwiczącą tego klanu jest Mercy, która jeszcze niedawno sądziła, że nie ma żadnych magicznych mocy. Teraz za wszelką cenę stara się je opanować, ale nie jest to łatwe – jest w ciąży, a do tego wciąż próbuje dojść do siebie po zdradzie, której doznała od swojej siostry bliźniaczki, najbliższej jej osoby. Gdy w mieście pojawia się jej matka, od dawna uważana za zmarłą, Mercy zaczyna się zastanawiać, ile jeszcze nierozszyfrowanych tajemnic ukrywa jej rodzina, i czy komukolwiek w niej jeszcze można ufać. Za wszelką cenę musi odkryć prawdę na temat swoich krewnych – zanim ta jej nie zniszczy.
2. tom serii „Wiedźmy z Savannah”, pełnej magii, rodzinnych sekretów i czaru amerykańskiego Południa.

6. Wodospady cienia. Tom 5. Wybrana o zmroku - Hunter C.C.
Tytuł:"Wybrana o zmroku"

Autor: Hunter C.C.
Data wydania:  27 sierpnia
Wydawnictwo: Feeria Young
Cena: 37,90 zł W "Wodospadach cienia" Kylie odkryła świat o wiele dziwniejszy, niż kiedykolwiek mogłaby się spodziewać. Czy kiedykolwiek wyobrażała sobie, że jej najlepszymi przyjaciółkami będą wampirzyca i czarownica? Czy myślała, że będzie uciekać przed wrogiem i mierzyć się z własnym dziedzictwem i mocą? Czy kiedykolwiek śniła o dokonywaniu wyboru między wilkołakiem, który złamał jej serce, ale za wszelką cenę chce ją odzyskać, a półelfem, który był przy niej, ale wycofał się, zanim los dał im szansę?
Kylie musiała opuścić "Wodospady cienia" ze swoją rodziną. Gdy jej trop wpada najpotężniejszy wróg, dziewczyna widzi przed sobą tylko jedną możliwość: musi przejść przemianę i w pełni zawładnąć swoją mocą. Tylko to pozwoli jej powstrzymać Maria. Jej podróż ku własnej tożsamości nie zakończy się jednak, dopóki jej serce nie dokona ostatecznego wyboru. Wszystko zmierza ku tej decydującej chwili, gdy Kylie ostatecznie przypieczętuje swój los i na zawsze odda komuś serce.

7.  Przypadki pewnej desperatki - Wala Magdalena

 


Tytuł:"Przypadki pewnej desperatki"

Autor: Wala Magdalena.
Data wydania:  26 sierpnia
Wydawnictwo: Czwarta strona
Cena: 32.90

 


 Jak połączyć studia, pracę i marzącego o małżeństwie partnera? Co zrobić, kiedy dzwony weselne brzmią jak marsz pogrzebowy? Narzeczony Julii to ideał: kocha dziewczynę na zabój i ofiarowuje jej miłość do przysłowiowej grobowej deski, a ponadto jest spadkobiercą starego pałacyku. Materiał na scenariusz o księżniczce i rycerzu na białym koniu? Na wielkie love story z happy endem? Nie tym razem!
W pałacyku narzeczonego Julia znajduje pamiętnik pensjonarki, który przenosi bohaterkę na dziewiętnastowieczny dwór księżnej Izabeli Czartoryskiej. Kryminalna zagadka relacjonowana przez autorkę pamiętnika coraz bardziej pochłania uwagę dziewczyny i rozbudza jej detektywistyczne zacięcie.
Jak przystało na prawdziwą desperatkę, Julia rozwiązuje tajemnicę dworku żywiołowo i z humorem. Przy okazji sporządza swój osobisty przepis na szczęście.

Wybrałam najciekawsze moim zdaniem nowości książkowe. Przyznam się mam ochotę kupić tylko jedną. (Może ktoś zgadnie, którą?) Nie znam się tak zabardzo na polskich autorach i może ktoś zna dobrych polskich autorów, takich najlepiej co piszą Sience-ficion, dystopia albo paranormal?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak już tu jesteś, to zostaw coś po sobie! To motywuje. :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.