piątek, 28 sierpnia 2015

#1 Poznajmy się z pisarzem - John Green


Byliście coś niechętni do współpracy i musiałam sama wybrać. I padło na Johna Greena, dlaczego już tłumaczę otóż w końcu udało mi się obejrzeć "Papierowe miasta", film był cudowny! A tytuł jest zamienny, bo przecież nie czytam tylko pisarzy, ale i pisarki!
No więc zapraszam!


                           John Green

Imię/Imiona: John Michael
Nazwisko: Green
Data urodzenia: 24 sierpnia 1977
Krótka biografia: amerykański pisarz gatunku Young-adult fiction i video blogger (vlogger). W 2006 wygrał nagrodę Printz Award za debiut Szukając Alaski, w 2012 jego powieść Gwiazd naszych wina osiągnęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów New York Timesa, a w 2014 została zekranizowana. Prowadzi wraz ze swoim bratem Hankiem konto na YouTube "VlogBrothers", na którym powstało 11 serii zawierających "Crash Course" - kanał edukacyjny zawierający treści literatury, historii i fizyki oraz chemii. W roku 2014 został uznany przez magazyn Time za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. (Wikipedia)
Debiut: "Szukając Alaski"
Napisane książki:  "Szukając Alaski" , "19 razy Katherine",  " W śnieżną noc", "Will Grayson, Will Grayson", "Gwiazd naszych wina", "Papierowe miasta"
Ekranizacje: "Gwiazd naszych wina", "Papierowe miasta"
Najlepsza książka moim zdaniem: Nie czytałam wszystkich więc na razie "Gwiazd naszych wina"
Ciekawostki: Prowadzi wspomniany już kanał na youtube.
Strony: Twitter,  Strona, 
Facebook,  Instagram


 
 Podobało wam się? Może macie jakiś pomysł co jeszcze jakie kategorie dodać to śmiało piszcie. No i kogo chcecie następnego, bo ja nie chcę wybierać!!!

2 komentarze:

Jak już tu jesteś, to zostaw coś po sobie! To motywuje. :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.