sobota, 5 września 2015

#2 Poznajmy się z pisarką - Cassandra Clare

W dzisiejszej odsłonie poznajmy się z pisarką Cassandra Clare. Mam nadzieję, że dowiecie się czegoś nowego o niej. Ale tak chciałam zapytać jak tam w szkole? Chyba nie przytłoczyli was już lekcjami? Jak tam wasze plany lekcji, okropne czy raczej spoko?


                       Cassandra Clare


Imię/Imiona: Judith A.
Nazwisko: Rumelt
Pseudonim: Cassandra Clare
Data urodzenia: 27 lipca 1973 (42 lata)
Krótka biografia: Pisarka, urodzona w amerykańskiej rodzinie w Teheranie (Iran), do 10 roku życia mieszkała też we Francji, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Od okresu szkoły średniej mieszkała w USA (Los Angeles i Nowy Jork), gdzie pracowała w redakcji. W 2004 roku zaczęła pracę nad powieścią Miasto kości. Jej natchnieniem był krajobraz Manhattanu. 
Debiut: Może to nie debiut, ale zasłynęła dzięki opowiadaniom  Draco Trilogy i fandomem Władcy Pierścieni The Very Secret 
Diaries
Napisane książki:  Cykl Dary anioła: Miasto kości, Miast popiołó, Miasto szkła, Miasto upadłych aniołów, Miasto zagubionych dusz, Miasto niebiańskiego ognia. Cykl Diabelskie maszyny; mechaniczny anioł, Mechaniczny książę, Mechaniczna księżniczka. Kroniki Bane'a, Seria The Dark Artifices; Lady Midnight, Prince of Shadows, The Queen of Air and Darkness. Seria Magisterium (z Holly Black) Magisterium Tom 1 Próba żelaza. Oraz "Wakacje z piekła".
Ekranizacje: Dary anioła Miasto kości film. Od 2016 roku planowany serial na podstawie całej serii "Darów anioła",  zatytułowany „Shadowhunters”.
Najlepsza książka moim zdaniem: Wszystkie są świetne nie potrafię się zdecydować.
Ciekawoski: Nie znalazłam żadnej fajnej może wy znacie jakąś?
Strony: Twitter, Facebook, Instagram, Oficjalna strona,


Podobało wam się? Może chcecie żebym jakoś to udoskonaliła i chcecie coś zaproponować? Piszcie
chętnie wprowadzę zmiany. No i najważniejsze chcecie, abym to kontynuowała? Jak tak to piszcie kogo chcecie następnego!!!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak już tu jesteś, to zostaw coś po sobie! To motywuje. :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.