wtorek, 1 września 2015

Subject book TAG

 Pomyślałam, że skoro Natalka dodała Tag z bloga Ani  z o ile dobrze pamiętam, wiązany ze szkołą to ja postanowiłam stworzyć TAG związany z przedmiotami szkolnymi. Oczywiście najpierw poszukałam czy są takie Tagi i znalazłam, ale wcale nie były takie fajne więc stworzyłam swój własny i może wam się spodoba.


Chyba nowy rok szkolny czas zacząć.

MATEMATYKA - podobno, królowa nauk więc książka, która jest taką książką nad książkami.

Szczerze? To mam dwie takie książki "Przeminęło z wiatrem"  i "Grę o tron" obie te książki uwielbiam i nie wiem czy o którejś mogłabym zapomnieć. Każda też opowiada o czymś innym jednak obie są naprawdę genialnie napisane. Inne, a jednak podobne.

JĘZYK POLSKI - najlepsza i najgorsza lektura szkolna.

To co głównie robimy na Języku Polskim to gadamy o książkach, choć czasem nie o tych co byśmy chcieli. Dla mnie najlepszą jest zdecydowanie "Kamienie na szaniec" przepiękna książka z czasów wojny, którą powinien przeczytać każdy, by docenił to co mamy dziś. A najgorszą czy będzie to dziwne, że napiszę "Krzyżacy"? Nie chodzi o to, że mi się nie podobało czy coś, bo było to nawet, nawet. Ale czytanie tego zajęło mi tak długo, że w życiu tak długo nie czytałam książki.

HISTORIA - Czyli ulubiona książka historyczna.

Jest jedna taka książka. ale żeby się nie powtarzać to napiszę, że "Ogniem i mieczem". Jest to druga moja taka ulubiona historyczna powieść i mam nadzieję, że uda mi się przeczytać wszystkie książki H. Sienkiewicza. Życzcie mi powodzenia.

WOS (Wiedza o społeczeństwie) - książka o polityce.

Żadnej niestety nie przeczytałam, ale w planach mam przewspaniałe "House of cards" i pewnie nie długo się za nie zabiorę. Oczywiście jak tylko uporam się z moją stertą książek napoczętych.

GEOGRAFIA - książka w której jest dużo podróży.

Chyba trochę nie poprawnie gramatycznie, ale co tam. Niby kojarzą mi się "Papierowe miasta", ale jednak wolę "Akademię mroku" na swoje uzasadnienie podam to, że siedziba akademii przenosiła się co semestr do co innego zakątka na ziemi.

JĘZYK OBCY - czyli książka, którą pragniesz, aby została wydana po Polsku. 

Chyba nikogo nie z dziwi fakt, bo dość często o tym wspominam, że z chęcią przeczytała bym wszystkie książki Kirsty Mosely, bo są naprawdę cudowne. I tak bardzo ładnie wyglądałyby na mojej półce z książkami...

INFORMATYKA - czyli książka, którą przeczytałam w formie e-booka i nie żałuję, bądź żałuję.

Zdecydowanie nie żałuję, że przeczytałam After, bo niby była to całkiem dobra książka jednak kompletnie nie dla mnie. Za dużo miłości. Cieszę się, że w nią nie zainwestowałam, bo naprawdę nie zbyt mi się podobała.

PLASTYKA - czyli najładniejsza książkowa okładka.

I chyba dla większości są to najładniejsze okładki, bo mowa oczywiście o serii "Rywalki" Kiery Cass, które mają nie samowite okładki. I nie mogę doczekać się kiedy zobaczę piątą ostatnią.

WF (wychowanie fizyczne) - czyli książka, którą wszyscy lubią, a ty nie lub na odwrót czyli nikt jej nie lubi, a ty tak.

"Zbuntowana" nie wiem dlaczego wszyscy kochają tę trylogię. Owszem pierwsza część była fajna, ale drufga strasznie mi się nie podobała. Mam nadzieję, że trzecia część będzie dużo lepsza. W ogóle dla mnie to powinna się skończyć na "Niezgodnej" i było by ok.
 
Myślę, że tyle przedmiotów starczy i tak się na głowiłam. Ale wiecie co, nigdy nie bawiłam się w nominację, a teraz nominuję każdego kto poświęcił się i przeczytał ten Tag. Więc proszę grzecznie, abyście go wykonali i podesłali mi linki w komentarzu. Z wielką chęcią przeczytam sobie ten Tag w waszej odsłonie.


2 komentarze:

 1. Również mam zamia zabrać się za "House of cards" :) Fajny tag:) Pozdrawiam:)
  Ich perspektywy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) ostatnio nawet zaczęłam oglądać serial i nawet jest ok. :D

   Usuń

Jak już tu jesteś, to zostaw coś po sobie! To motywuje. :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.