sobota, 17 października 2015

Book Tag!!!

 

Ostatnio coś mało postów dodaję. Niestety to nie z mojej winy lecz, dlatego, że mam szkołę. Tym bardziej, że to liceum i muszę się przyłożyć, żeby nie było aż tak źle.  No może przejdźmy dzisiaj do miłego wyjątkowego Tagu. Co wy na to?1. Jaki gatunek najczęściej wybierasz?

Uwielbiam fantastykę. <3 Dlatego najczęściej po nią sięgam. Ale, nie zawsze czasem dobry romans czy parnaormal, wszystko się nada. Wszystko zależy od mojego humoru!

 

2. Która bohaterka jest najbardziej podobna do Ciebie lub którą chciałabyś być?

Serio, z takim pytaniem mi tu? Na pewno chciałabym być każdą po trochu. Może to trochę dziwne, ale najbardziej jestem podobna do Belli ze "Zmierzchu". Chyba to jedyna bohaterka, która jest tak nieśmiała jak ja i jednocześnie taką łamagą!

 

 

3. Jaką książkę dałabyś do przeczytania swojemu dziecku?

Ostatnio nawet o tym myślałam! Niestety nic nie wydumałam. Jedyne co mam zamiar zrobić to zachowanie całej mojej biblioteczki w całości i nie oddania jej nikomu. Zdecydowanie dałabym mojemu dziecku do ręki "Harrego Pottera" i "Akademię Pana Kleksa".

 

4. Wolisz książki w wersji papierowej, e-booki czy audiobooki?

Wolę, żeby były papierowe, ale nie zawsze mogę mieć taką przyjemność czytania na przykład serię o agencie 007 prawdopodobnie będę musiała przeczytać w formie e-booka'a.


5. Jaka książka zrobiła na Tobie największe wrażenie?

Na pewno każda książka w pewnym stopniu, ale chyba najbardziej to "Dary anioła", bo były to książki po których nie oczekiwałam, aż takiego czegoś! No i miałam zdziwienie po "Black ice"  autorka zaskoczyła mnie pozytywnie, bo po sadze "Szeptem" nie miałam zbyt dobrej opinii o niej.

 

6. Jaka książka nie zrobiła na Tobie dobrego wrażenia?

Nawiążę trochę do poprzedniego pytania "Szeptem" dużo osób mi to polecało, wychwalało, a jednak dla mnie była to kopia "Zmierzchu". 

 

7. Czytasz jedną książkę od początku do końca czy zaczynasz kilka książek na raz?

Ja i czytanie jednej książki na raz. Hahaha... Najlepszy żart jaki słyszałam. Obecnie czytam ze 20 książek na raz serio! Raz mam ochotę czytać tą by za chwilę zacząć inną.

 

8. Częściej czytasz wypożyczone książki czy raczej preferujesz własny zakup?

Chciałabym móc mieć wszystkie swoje książki lecz po prostu moje finanse są ograniczone. Dlatego bardzo dużo pożyczam od koleżanek lub z biblioteki.

 

9. Jaką jedną książkę powinien przeczytać każdy, niezależnie od swoich zainteresowań?

Raczej nie ma takiej książki, która sprostałaby oczekiwaniom wszystkim. Niestety nie ma książki idealnej dla każdego...

 

10. Czy oceniasz książkę po okładce?

Tak, ale też i nie. Czasami owszem patrzę na okładkę, ale zaraz za chwilę zaglądam na tył by przeczytać opis. Jeśli go nie ma to czytam ostatnią stronę, a raczej ostatnie zdanie.

 

11. Czy ulegasz promocjom cenowym na książki? Jeżeli tak, to jaka była największa ilość książek, które kupiłaś na promocji?

Nie ulegam takim rzeczom muszę kupować to czego najbardziej potrzebuję.

 

12. O jakiej książce marzysz?

Chwilowo nie mogę się zdecydować czy "Czas żniw" czy może "Szklany tron".

 

13. Ile książek liczy Twoja biblioteczka i jak przechowujesz swoje zbiory?

Nie jestem pewna, ale coś koło 50 książek, a nawet mniej.  Smutne jest to, że większość z nich to lektury szkolne. 

Oczywiście mam dla nich taki fajny regalik może kiedyś dam wam zdjęcie. ;) 

 

14. Co najpierw: książka czy ekranizacja?

Książka niestety nie zawszę tak robię często jest tak, że gdy tylko zobaczę zwiastun to zaraz muszę obejrzeć film. Cały czas czekam na "Próby ognia".

 

15. Co teraz czytasz?

Jestem w trakcie czytania "Łzy" i nawet mi się podoba, chociaż jeszcze puki co nie dzieje się nic fajnego. Mam nadzieję, że to się zmieni.

 

Tak, więc macie co czytać przez, krótką chwile, a ja zabieram za lekcje. Chociaż tak mi się nie chce. Już chcę wakacji, albo dłuższej przerwy.  Prawdopodobnie napiszę niedługo o jakiejś, książce. Tylko jedno pytanie: o jakiej? 

 

Do zobaczenia! 

Natii

 

 

 

6 komentarzy:

 1. Yh, szkoła to zuo.
  Romanse słabo trawię, nawet takie młodzieżowe (chyba że to te z udziałem moim, i moich mężów xD), ale fantastyka moim życiem <3.
  W pana Kleksa zaczytywałam się w dzieciństwie, więc to chyba dobry i sprawdzony sposób na wychowanie mola książkowego :3.
  Również jestem stałym bywalcem bibliotek :).
  Łza nie zachwyca, to ci powiem :P.
  City of Dreaming Books

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie wiem jeszcze jak Łza mnie zachwyci, bo puki co to jest zwykła książka o dziewczynie, która ma depresję po śmierci matki.

   Usuń
 2. Najbardziej bolesne jest to, gdy wpadasz na jakąś wyjątkową książkę w bibliotece albo pożyczasz ją od koleżanki, zakochujesz się w niej, a później musisz ją oddać. To naprawdę boli, bo chciałoby się mieć swój egzemplarz ulubionej powieści :/

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam to uczucie, ale zawsze można ją potem kupić i mieć taki idealny nieoczytany egzemplarz. :)

   Usuń

Jak już tu jesteś, to zostaw coś po sobie! To motywuje. :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.