sobota, 20 czerwca 2015

Courtship Book Tag

Courtship Book Tag - czyli Tag zaczerpnięty z bloga Abigail Jailette (Wyznania książkoholiczki), która ma świetnego bloga  i kanał na youtube. (Przy okazji pozdrawiamy). Nie z liczymy tego ile razy zachwycałyśmy się nad twoją piękną biblioteczka, a teraz zapragnęłyśmy zrobić tag z twojego bloga. mamy nadzieją, że nam się uda.

Courtship Book Tag
Czyli do odpowiednich faz "miłości" dopasowana jakaś książka. Chyba tak można to wytłumaczyć, albo coś koło tego. Jak coś to poprawiajcie!

FAZA I - Zauroczenie, czyli książka, którą kupiłyśmy, bo miała śliczną okładkę.
Zdecydowanie tutaj cała seria "Rywalki" okładki są śliczne, urocze podobały nam się, że zapragnęłyśmy je mieś i udało się jesteśmy dumnymi posiadaczkami całej serii (oprócz Następczyni, ale spokojnie nie długo będziesz nasza!). Nadal nie możemy się zdecydować, która z nich jest najładniejsza cały czas rozważmy po między pierwszą, a trzecią. I którą tu wybrać?

FAZA II - Pierwsze wrażenie, przeczytałyśmy opis, ale ciekawość, co się stanie dalej wręcz zmusiła nas do przeczytania całej książki. (Z wielką przyjemnością.)
Czerwień rubinu była jedną z książek, o której dowiedziałyśmy się z gazety i był tam jej opis. Spodobał nam się do tego stopnia, że aż kupiłyśmy ją. Nie żałujemy dziś mamy wszystkie trzy części i marudzimy, że nie ma kolejnych. 

FAZA III – Słodkie rozmówki. Książka z bardzo niesamowitym stylem pisania.
Nasze zamiłowanie do książek starych jest bardzo duże. Zawsze podobały nam się książki o starych dawnych czasach możemy poznać wtedy coś z punktu widzenia zwykłych ludzi, a nie z odniesienia historycznego. Dlatego naszym zdaniem Przeminęło z wiatrem jest naprawdę świetną książką i nawet nie macie pojęcia jak dobrą. Uwielbiamy losy Scarlett O’ Hara i żałujemy, że nie ma kontynuacji ( Znaczy się jest, ale nie wyszła spod pióra Margaret, a my nie czytamy czegoś, co ma kilkunastu autorów!)

FAZA IV – Pierwsza randka, krótko pisząc przeczytałyśmy tom pierwszy i musimy przeczytać następne!
Jak by nie patrzeć chcemy przeczytać cały cykl Domu Nocy. Kiedyś przeczytałyśmy tom pierwszy Naznaczoną i dalej jakoś nie było okazji by przeczytać może w niedługim czasie zainwestujemy w to, ale jeszcze nie wiemy!

FAZA V – Nocne rozmówki, książka, przez którą nie przespałyśmy nocy.
Prawdopodobnie będziemy tutaj oryginalne, bo to Krzyżacy. Tytuł mówi sam za siebie, ciężka lektura, którą trzeba przeczytać na lekcje polskiego. Niestety zarwałyśmy przez nią nie jedną, a kilka nocy, ale byłyśmy z siebie dumne przeczytałyśmy je jako jedne z niewielu osób.

FAZA VI - Zawsze w myślach, czyli książka, o której nie możemy przestać myśleć.
Cień nocy tak książka o wilkołakach, która była naprawdę dobra jednak jej zakończenie było koszmarne. Mamy dość głównej bohaterki za to, co zrobiła i póki, co nie zamierzamy czyta dalej.

FAZA VII – Kontakt fizyczny, w kilku słowach książka, którą kochamy.
Nie do każdej książki podanej tutaj się zgadzamy mamy inne zdanie jednak tutaj nasza odpowiedź była zgodna Gwiazd naszych wina. Tak ta książka po, mimo, że nie dla każdego jest cudowna. Oczywiście każdy może mieć swoje własne zdanie, bo nie każdemu podoba się tematyka choroby…

FAZA VIII – Spotkanie z rodzicami. Książka, którą bez wahania polecę rodzicom lub przyjaciołom.
Nad tą „pozycją” zastanawiałyśmy się długo nie zbyt coś komuś polecamy. Nasz wybór padł na Zostań, jeśli kochasz. Raczej to dobry wybór, bo książka uczy nas, że tak naprawdę jesteśmy przywiązani do rodziny i co by było, gdy byśmy ją stracili? Zostali czy może odeszli?

FAZA IX – Myślenie o przyszłości. Czyli książka, którą przeczytamy jeszcze raz.
Książka bardzo uwielbiana naszym skromnym zdaniem, bo Harry Portter. Sięgniemy sobie po nią jeszcze nie raz. Magia zawsze była dla ludzi czymś niezwykłym i interesującym i pisarka to wykorzystała w świetny sposób dając nam to w siedmiu tomach zabawnych przygód Harrego, Rona i Hermiony.

Raczej nam to wyszło. Więc czekamy na wasze opinie. A może ktoś coś takiego zrobił? Chcemy linki, aby sobie poczytać i porównać z naszym


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak już tu jesteś, to zostaw coś po sobie! To motywuje. :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.